Kaliteli İşçilik Uzman Kadro

Saten Boya
Saten Boya yarı mat görünümlü, silinebilir ve leke barındırmayan özellikte dekoratif amaçlı kullanılan boyalardır. Tercih yerleri silinebilir ve kolay temizlenebilir özelliğinden dolayı, çabuk kirlenen alanlardır.  Su bazlı boyalardır ve kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır.
 
Boya ve Badana Yapılış Aşamaları
Uygun Fiyata Kaliteli İşçilik
Ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir boya türü olması ile bilinmektedir. İstanbul’ da nefes alabilen ve kolay silinebilen boya çeşidi olarak  örneğine her yerde rastlamamız mümkündür. Ev, ofis, iş yerleri, okul, hastane, AVM gibi iç cephe boyalarında alçı sıvanın üzerine tek kat  tercih edilmektedir.

Saten Boya Kullanımı
Kullanmak için öncelikle renk ve doku seçeneği yapılması gerekmektedir. seçilecek uygun renk, dubara astar atılması ve alçı sıva yapılmasının ardından su bazlı ise, su ile inceltilerek uygulanacaktır. İsteğe göre, bir ya da iki kat olarak uygulanabilir. İlk katta da alçı sıvanın üzerine yapıldığı takdirde belirlenen rengi çıkaracaktır. Kuruması hemen olmaktadır. Boyalar silinebildiği için, hava da alabilmektedir. Böylelikle kullanımında nem ve küf gibi kötü kokular ile uğraşılmaz.
Sayfamızı Paylaşın